reklama atrakcji [TEST]
Dodaj do obserwowanych

Park Rozrywki i Miniatur SabatKrajno

Park rozrywki
Możesz dodać tę atrakcję do planera i stwórz swój plan na aktywny dzień!

Ważne informacje

 • Teraz: zamknięte. Startujemy o 10:00

Miesiące dostępności:

 • Sty
 • Lut
 • Mar
 • Kwi
 • Maj
 • Cze
 • Lip
 • Sie
 • Wrz
 • Paź
 • Lis
 • Gru

Opis

Zapraszamy w podróż do najpiękniejszych miejsc na Ziemi. W Alei Miniatur „Cudowny Świat” zobaczą Państwo najwspanialsze budowle i dzieła stworzone przez naturę. Znajdujemy się w otulinie Świętokrzyskiego Parku Narodowego, u stóp Łysicy, najwyższego szczytu Gór Świętokrzyskich. Jesteśmy jedynym parkiem w Europie usytuowanym na wzgórzu, z którego można podziwiać panoramę całego obiektu. Nasza Aleja Miniatur jest czynna przez cały rok i stale rozbudowywana o nowe eksponaty. Większość modeli wykonana jest w skali 1:25, dzięki czemu łatwo można porównać wielkość poszczególnych budowli. Przy eksponatach znajdują się tabliczki informacyjne, a osobom, które chcą dowiedzieć się jeszcze więcej, proponujemy wycieczkę z przewodnikiem. Istnieje także możliwość nocnego zwiedzania. Przy pięknej świetlnej iluminacji nasze miniatury nabierają jeszcze większego uroku. „Wonderful World” to doskonałe miejsce na zorganizowanie szkolnej wycieczki, rodzinnego wyjazdu czy randki.

Sercem całego kompleksu jest watykańska bazylika z Placem Świętego Piotra. Nasza miniatura jako jedyna na świecie wykonana została w skali 1:13. Będąc w Rzymie koniecznie trzeba zobaczyć także Koloseum i wrzucić monetę do fontanny Di Trevi, aby, jak głosi legenda, zapewnić sobie powrót do Wiecznego Miasta. Skoro mowa o Włoszech, wśród naszych miniatur nie mogło zabraknąć słynnego mostu Rialto w Wenecji i tak chętnie odwiedzanych przez turystów baptysterium i Krzywej Wieży w Pizie. Z Włoch przenosimy się w czasie i przestrzeni, przed słynną Operę w Sydney. Stąd wędrujemy do Ameryki Północnej, a konkretnie do Orlando na Florydzie, gdzie zobaczymy znany z filmów Walta Disney’a Zamek Kopciuszka. Jego twórcy wzorowali się na pewnej XIX – wiecznej budowli, którą napotkamy w dalszej części naszej podróży. Dumą naszego parku są jedyne w Europie modele zniszczonych w zamachu terrorystycznym wież World Trade Center. Mimo, że są 25 razy mniejsze od pierwowzoru, to i tak zadziwiają swoją wielkością królując nad pozostałymi obiektami. Wraz z iglicą mierzą ponad 21 metrów, a więc prawie tyle co sześciopiętrowy budynek.
Na Twin Towers spogląda Statua Wolności, obok której znajduje się kolejny symbol Stanów Zjednoczonych – Biały Dom. Od niedawana w naszej Alei Miniatur można podziwiać Górę Rushmore upamiętniającą prezydentów USA. Ameryka Północna to miejsce, które zachwyca nie tylko niebanalną, nowoczesną architekturą, ale też niezwykłymi wytworami natury. U nas zobaczą Państwo kolorowe gorące źródła z Parku Narodowego w Yellowstone i miniaturkę wodospadu Niagara w skali 1:50. Wracamy na Stary Kontynent. W Londynie zsynchronizujemy nasze zegarki z Big Benem, w Paryżu koniecznie musimy sobie zrobić zdjęcie pod Wieżą Eiffla, na tle Katedry Notre Dame i Łuku Triumfalnego. W stolicy Niemiec zobaczymy Bramę Brandenburską i udamy się przed pokaźną, mierzącą ponad 6 metrów wysokości, Katedrę Świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii. Kolejną atrakcją jest baśniowy Zamek Neuschwanstein znany też jako Nowy Kamienny Łabędź. To właśnie na nim wzorowali się budowniczowie Zamku Kopciuszka.

Od Cerkwi Błogosławionego Wasyla w Rosji rozpoczynamy przegląd budowli charakterystycznych dla różnych religii świata. Legenda głosi, że twórcę moskiewskiej świątyni oślepiono, żeby nigdy nie wybudował podobnej konstrukcji. Równie ciekawa historia towarzyszy powstaniu Tadź Mahal w Indiach. Nie bez powodu mówi się, że to najsłynniejszy pomnik miłości na świecie. Mauzoleum zostało wybudowane przez wywodzącego się z dynastii Wielkich Mogołów Szahdżahana, na cześć przedwcześnie zmarłej żony. Ci z Państwa, którzy znają język arabski będą mogli przeczytać wersety Koranu wyryte na ścianach naszej miniatury. Obok znajduje się okazała, największa w Indiach bahaistyczna świątynia, która ze względu na swój kształt nazywana jest Świątynią Lotosu. W rzeczywistości mierzy 40 metrów wysokości, u nas jest odwzorowana w skali 1:25. Kolejnym punktem naszej wycieczki jest miniaturowa Ziemia Święta – The Holy Land. Spacer rozpoczynamy od Wzgórza Świątynnego ze Ścianą Płaczu i górującą nad Jerozolimą Kopułą na Skale. Nasi goście mogą też obejrzeć miniatury ważnych dla chrześcijan miejsc kultu. To Bazylika Grobu Świętego, Kościół Wszystkich Narodów, Bazylika Przemieniania Pańskiego na górze Tabor oraz
Bazylika Zwiastowania Pańskiego Świątynia Getsemani w Ogrodzie Oliwnym, w którym Jezus modlił się tuż przed pojmaniem. Opuszczamy The Holy Land po to, żeby zobaczyć fragment Wielkiego Muru Chińskiego i kawałek Japonii w postaci miniaturowego wulkanu Fuji w skali 1:1000. Zbliżając się już do szczytu naszego wzgórza, nie możemy pominąć Katedry Matki Bożej z Aparecidy w Brasílii, nie bez powodu uznawanej za arcydzieło współczesnej sztuki sakralnej. Naszym oczom ukazuje się już Pomnik Chrystusa Odkupiciela, który błogosławi brazylijskie Rio i… odwiedzających nas gości, którzy zmierzają coraz wyżej, w kierunku ateńskiego Akropolu i słynnej Piramidy Słońca w Meksyku. Na szczycie odkrywamy skarby starożytnego Egiptu: Świątynię Ramzesa II w Abu Simbel i pilnowaną przez Sfinksa Piramidę Cheopsa, przy której pewien nachalny Arab może poprosić nas o bakszysz. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy we Włoszech i tam też ją zakończymy podziwiając Wulkan Etna. W znajdującej się na szczycie alei kawiarence sezonowej znajduje się taras widokowy, dzięki któremu jednym spojrzeniem możemy objąć nasz cały miniaturowy świat.

W ofercie parku znajdują się również m. in.: park linowy, kino 6D, lunapark i ośrodek narciarski

Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Górno, KRAJNO ZAGÓRZE 43C
Pokaż mapę

Jeśli wiesz że coś się zmieniło – daj nam znać

Ukryj dodatkowe informacje o atrakcji Pokaż dodatkowe informacje o atrakcji
Telefon:
50550…
 • od 10:00 do 18:00
 • od 10:00 do 18:00
 • od 10:00 do 18:00
 • od 10:00 do 18:00
 • od 10:00 do 18:00
 • od 10:00 do 18:00
 • od 10:00 do 18:00
Data ostatniej aktualizacji: 6.08.2019, 09:31
Jesteś organizatorem lub przedsiębiorcą?

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
Park Rozrywki i Miniatur SabatKrajno
Park rozrywki
Cena już od:
7,00 zł za osobę
Atrakcję obejrzało już 3267 osób
Obserwuj
Jesteś organizatorem lub przedsiębiorcą?
Reklama mobilna [TEST]
Przykład
Zapisz się na newsletter
 • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
 • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook
Loading image

Proszę czekać